Administratívno – obchodný komplex Továrenská

Nový administratívno – obchodný komplex vyrastie priamo v centre mesta Košíc. V komplexe nájdu atraktívne prostredie pre zriadenie kancelárií, či biznis centier podnikateľské subjekty, ale zároveň objekt ponúkne aj komplexné služby, ktoré využije široká verejnosť formou obchodov, kaviarní a iných služieb. Za povšimnutie stojí aj moderná architektúra objektu navrhnutá podľa najnovších trendov tak, aby zapadla do koloritu tejto časti mesta ako aj priľahlých objektov.

 • Connector.

  Typ projektu:

  administratívno-obchodné centrum

 • Connector.

  Lokalita:

  ul. Továrenská,
  Košice

 • Connector.

  Projektanti:

  Ing. Mgr. art. Jaroslav Král
  Ing. Mgr. art. Pavol Simko

 • Connector.

  Investičné náklady:

  15 miliónov €

 • Connector.

  Celková úžitková plocha:

  Kancelárie a obchodné priestory: 10.000 m2 Parking: 7600 m2, 212 parkovacích miest

 • Connector.

  Predpokladaný začiatok výstavby:

  2018

NAPÍSALI O NÁS:

Na Továrenskej vyrastú
kancelárie a obchody

Doteraz nevyužívané a dlhú dobu oplotené niekdajšie parkovisko na Továrenskej ulici v centre Košíc sa v relatívne blízkej budúcnosti zmení na nepoznanie. Nový majiteľ tam plánuje stavať administratívno-obchodný komplex.

Pozemok, na ktorom sa už niekoľko rokov nič nedeje, zmenil majiteľa koncom minulého roku. Získala ho košická developerská spoločnosť MM Invest. “Kúpili sme ho od firmy so sídlom v Prahe aj so stavebným povolením. Chceme v jej zámere pokračovať, postaviť tam administratívne a obchodné priestory,” povedal nám Ján Marušin zo spomínanej košickej spoločnosti. Výšku investície odhaduje na 15 miliónov eur.

Tri podzemné podlažia

Podľa jeho informácií bude v konečnej fáze k dispozícii na prenájom 10-tisíc štvorcových metrov kancelárskej a obchodnej plochy. V troch podzemných podlažiach má byť spolu 240 parkovacích miest.

“V prvom rade si však musíme poradiť s tromi veľkými už rozbehnutými projektmi, takže s ohľadom na naše kapacity sa k projektu na Továrenskej reálne dostaneme pravdepodobne v roku 2018. Stavebné povolenie už bolo predĺžené o tri roky, mali by sme to stihnúť s rezervou. Samotná stavba potom potrvá asi dva roky,” myslí si J. Marušin.

Administratívno – obchodný komplex vyrastie na tomto oplotenom parkovisku,
medzi ulicami Továrenska a Hviezdoslavova.

Pokračovanie v projekte

Do začiatku stavby chce MM Invest zrealizovať aspoň terénne úpravy, aby priestor nemusel byť oplotený. “Sme Košičania, takže nám nie je jedno, ako Košice vyzerajú. Tomu prispôsobujeme aj naše projekty. V tomto prípade sa nám zámer pôvodných majiteľov pozemku vcelku pozdával, preto v ňom chceme pokračovať s minimálnymi zásahmi,” tvrdí J. Marušin.

Lokalita

Galéria

Interiér pracovňa

Večerný pohľad zo Železničnej ulice

Pohľad z Továrenskej ulice

Pohľad zo Strojárenskej ulice

Interiér zasadačka


Kontaktujte nás

MM Invest Košice, s.r.o.
Kováčska 19, 040 01 Košice
mobil: 0911 739 470 – obchodné oddelenie
tel./fax: +421 55 622 03 94